Tālr: 28025249

Tālr. 28343312

Uzvaras iela 1, Bauska

Bauskas nov., LV - 3901

Biznesam Bauskā un visā Zemgalē gaidāms jauns uzrāviens

Bauskas novadā vienmēr bijuši aktīvi uzņēmēji – jau viduslaikos šeit aktīvi rosījās tirgotāji un amatnieki no malu malām. Mūsdienās biznesa rosība aizvien pieaug, bet drīzumā, pateicoties “Rail Baltica” un Bauskas Industriālajam un loģistikas parkam (BILP), paplašināsies gan biznesa iespējas, gan īstenoto projektu vēriens.

Visa pamatā – uzticēšanās

Kombinētās lopbarības rūpnīca SIA “Lielzeltiņi” Bauskas pievārtē, Ceraukstes pagastā, ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Bauskas novadā, kas ietilpst vienā koncernā ar putnu fabriku “Ķekava”. Tikko sākta biometāna ražošanas rūpnīcas projektēšana. Tajā plānots ieguldīt 12–14 miljonus eiro.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andrjus Pranckevičs novada iedzīvotājus raksturo kā uzticamus sadarbības partnerus un īstus cīnītājus. “Zinot zemniekus un partnerus, ar kuriem sadarbojamies Bauskā, Bauskas reģionā un Zemgalē, noteikti varu teikt, ka viņiem ir kāds īpašs gēns, kas dod spēku un vēlmi cīnīties.” Uzņēmējs uzsver, ka zemgaliešiem var uzticēties, turklāt ne tikai biznesa vai personiskajā, bet arī pašvaldības līmenī. “Mums no pašvaldības ir ļoti labs atbalsts, to jūtam, attīstot arī jaunos projektus gan vēsturiski, gan pašlaik. Mūsu laikos ļoti augstu tiek vērtētas labas attiecības un uzticība. Ir tādi zemnieki, ar kuriem visu varu sarunāt telefoniski vai klātienē paspiest roku, un nevajag nekādus līgumus parakstīt –  mēs zinām, ka noruna būs spēkā. To pašu viņi sagaida arī no mums. Tas, ka mēs esam tādā savstarpējās uzticības līmenī, mani ļoti priecē; skatoties viens otram acīs, mēs zinām, ka to izdarīsim.”

salmi2_idea-house-events.jpg

Svarīgākais resurss – cilvēki

SIA “Bauskas alus” ir viens no uzņēmējdarbības līderiem Bauskas novadā un zīmols, ko pazīst Latvijā un aiz tās robežām. Arī SIA “Bauskas alus” valdes loceklis Nils Kazaks kā būtisku faktoru veiksmīga biznesa attīstībai uzsver kvalitatīva darbaspēka pieejamību un veiksmīgo sadarbību ar pašvaldību. “Būtiska uzņēmējdarbības vides komponente ir darbaspēka pieejamība. Mums ir veicies, jo SIA “Bauskas alus” komandu veido kompetenti, ilggadēji un atbildīgi darbinieki, kas demonstrē augstu lojalitāti zīmolam, darba devējam un Bauskas novadam.” Kazaks uzsver, ka arī pieredze sadarbībā ar pašvaldību un valsts institūcijām ir pozitīva. “Sastopamies ar skaidrām prasībām un pretimnākošu attieksmi. Kā uzņēmumam mums ir svarīgi arī būt klātesošiem un atbalstīt Bauskas novadā rīkotos kultūras, izklaides un sporta pasākumus.”

Ir jābūt attīstībai!

Runājot par novada attīstības plāniem, abi uzņēmēji ir vienisprātis, ka Bauskas Industriālais un loģistikas parks ir nozīmīgs projekts novada attīstībai. Nils Kazaks uzskata, ka Bauskas atrašanās vieta un pieejamā infrastruktūra noteikti paver plašas iespējas loģistikā. Veiksmīga pašvaldības un uzņēmēju sadarbība var šo potenciālu izmantot un nodrošināt Bauskas kā loģistikas centra attīstību. SIA “Bauskas alus” vadītājs uzsver: “Ikviena uzņēmējdarbības vides attīstību veicinoša iniciatīva Bauskas reģionam ir nozīmīga un apsveicama. Vairāk veiksmīgu uzņēmumu nozīmē vairāk iespēju gan novada attīstībai, gan Latvijas tautsaimniecībai kopumā, gan personīgi katram baušķeniekam. Noteikti sekosim līdzi šī projekta attīstībai un vērtēsim sadarbības potenciālu nākotnē.”

Andrjus Pranckevičs uzskata, ka šādu projektu vajadzēja realizēt jau agrāk. “Nevajadzēja tik ilgi gaidīt! Jā, esam krustcelēs, bet nopietnas attīstības transporta nozarē un loģistikā līdz šim nav bijusi.” Tomēr nākotnes perspektīva šajā jomā uzņēmējam šķiet cerīga. “Labi, ka izcīnījām “Rail Baltica” pieturu Bauskā. Cik saprotu, sākotnējā projektā Bauskā tās nebija, bet tagad ir paredzēta. Tāpat BILP – mēs to izrunājām ar pašvaldību un ticam šim projektam. Ne par velti mēs tam izmantošanai piešķīrām savu zemi, lai pašvaldība varētu izbūvēt ceļu uz BILP. Manuprāt, tur jābūt attīstībai!”

BauskaPNG-300x60.png
Bauskas novads
Auglīga vide biznesa izaugsmei

Adrese: Uzvaras iela 1, Bauska, Bauskas nov., LV - 3901
Tālr: 28025249, 28343312
uznemejdarbiba@bauskasnovads.lv

Lídzfinansé ES

Šī mājaslapa ir radīta un uzturēta ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu Pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta LVIII-068 SMEPRO 2 ietvaros. Par tās saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

© Copyright 2024 BILP. Visas tiesības aizsargātas. BAUSKAS NOVADS
Bauska BILP