Tālr: 28025249

Tālr. 28343312

Uzvaras iela 1, Bauska

Bauskas nov., LV - 3901

BILP top zelta līmeņa tālbraucēju servisa centrs

Bauskas Industriālajā un loģistikas parkā tālbraucējiem šoferiem būs pieejama zelta līmeņa autostāvvieta – ar viesnīcu, komfortablas atpūtas iespējām, ēdināšanu un citām ērtībām.

2019. gadā SIA “VISSA” iegādājās 23 000 kvadrātmetru lielu zemes gabalu Bauskas Industriālā un loģistikas parka (BILP) teritorijā tālbraucēju atpūtas un servisa centra izveidei. Līdzīgs kompānijas projekts jau darbojas Ādažos, bet Bauskā šoferiem būs pieejams par līmeni augstāks serviss un plašākas iespējas. SIA “VISSA” vadītājs Aleksandrs Petrašs uzskata, ka tieši Bauskas novads šādam projekta ir ideāla vieta.

Tūkstošiem auto ik dienas

Aleksandrs Petrašs stāsta, ka Bausku un tās novadu diennaktī šķērso vairāk nekā 2000 kravas automašīnu. Eiropas Savienības noteikumi nosaka, ka šoferiem tālbraucējiem ik pēc 4,5 stundām, kas pavadītas pie stūres, vismaz 45 minūtes nepieciešams atpūsties. Bauskā to varēs darīt komfortablos apstākļos, kas atbilst Eiropas Savienībā noteiktajam zelta līmenim, kas ir tuvu iespējami augstākajam standartam.

85 % kravas auto plūsmas, kas šķērso Bauskas novadu, ir Polijas pārvadātāji, kas ved kravas no Austrumeiropas uz Ziemeļeiropu – galvenokārt Somiju, arī Igauniju – un atpakaļ. Pārējie starptautisko kravu pārvadātāji ir no Baltijas un citām Eiropas valstīm.

karte2-lv.jpg

Zelta līmenis atbilstoši Eiropas standartiem

Eiropā tālbraucēju servisa centriem piešķir līmeņus kategorijā no bronzas līdz platīnam. SIA “VISSA” tālbraucēju servisa centrs Bauskā būs zelta līmeņa autostāvvieta. Tas nozīmē, ka autovadītājs tur varēs ne tikai izkāpt no kabīnes, bet arī paēst restorānā/ēdnīcā, atpūsties, skatoties TV vai sērfojot internetā, kā arī veikt pavisam ikdienišķas procedūras – izmest atkritumus vai apmeklēt labierīcības. Šai autostāvvietai būs droša piebraukšana, tā būs apsargāta, nepiederošas personas tajā nevarēs iekļūt.

Būs pieejami arī 16 viesnīcas tipa numuriņi, kur šoferi varēs pārnakšņot un atpūsties. Aleksandrs Petrašs klāsta, ka pārvadātāji jau izrāda interesi par iespējām izmantot SIA “VISSA” tālbraucēju servisa centru un mainīt savu maršrutu, lai tajā iekļautu Bauskas stāvvietu.

Kā plānus ietekmēs Bauskas apvedceļš un “Rail Baltica”?

Aleksandrs Petrašs pauž cerību, ka pēc dažiem gadiem tiks izbūvēts Bauskas apvedceļš un šis servisa centrs varētu būt ļoti nozīmīgs. Lielas cerības viņš saista arī ar BILP, jo tur nākotnē izbūvētās rūpnīcas un noliktavas varētu samazināt ražotāju un rūpnieku transporta izdevumus, rosinot interesi šeit attīstīt ražošanu.

Aleksandru Petrašu nebaida dzelzceļa “Rail Baltica” izbūve, kas it kā varētu izkonkurēt autotransportu. “Ja arī dzelzceļš atņems aptuveni 20 % kravu auto pārvadātājiem, tālbraucēju servisa centrs tik un tā atmaksāsies, jo, pēc pašreizējam aplēsēm, tas varēs uzņemt tikai 3 % no tālbraucēju auto plūsmas, kas šķērso Bauskas novadu.”

Izmaksas aug, optimisms nemazinās

Pirms Covid-19 un arī Ukrainas kara krīzes tika lēsts, ka tālbraucēju servisa centra būvniecības izmaksas būs ap 4,5 miljoniem eiro. Petrašs atklāj, ka tagad nākas izdevumus pārrēķināt un optimizēt, tomēr kompānijas ambīcijas nemazinās. Gluži otrādi – nākotnē iecerēts šeit uzbūvēt arī kravas auto mazgātavu.

Jau tagad uz tālbraucēju servisa centru ir izbūvēts labs ceļš, kuru, kā uzskata Aleksandrs Petrašs, pārskatāmā nākotnē izmantos ne tikai tālbraucēji.

Manuprāt, Bauskas Industriālajam un loģistikas parkam ir augsts nākotnes potenciāls, it īpaši, kad tiks uzbūvēts apvedceļš Bauskas pilsētai un “Rail Baltica”. Kad BILP tiks uzbūvētas rūpnīcas un loģistikas centri, Bauska varētu kļūt par nozīmīgu Baltijas transporta mezglu.”

BauskaPNG-300x60.png
Bauskas novads
Auglīga vide biznesa izaugsmei

Adrese: Uzvaras iela 1, Bauska, Bauskas nov., LV - 3901
Tālr: 28025249, 28343312
uznemejdarbiba@bauskasnovads.lv

Lídzfinansé ES

Šī mājaslapa ir radīta un uzturēta ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu Pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta LVIII-068 SMEPRO 2 ietvaros. Par tās saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

© Copyright 2024 BILP. Visas tiesības aizsargātas. BAUSKAS NOVADS
Bauska BILP