Tālr: 28025249

Tālr. 28343312

Uzvaras iela 1, Bauska

Bauskas nov., LV - 3901

Bauskā zeļ bizness. Kas ir pamatā novada veiksmes stāstiem?

Bauskas novadā dzimuši un aug daudzi Latvijas un Eiropas mēroga uzņēmumi. Mēdz pat teikt, ka baušķeniekiem esot īpašais biznesa gēns, tomēr šiem veiksmes stāstiem pamatā ir arī objektīvi apstākļi – auglīgā, dāsnā Bauskas novada zeme un īpašais ģeogrāfiskais novietojums šeit allaž ļāvis kaldināt lielus plānus un piesaistījis uzņēmējus arī no citiem reģioniem.

Pašvaldība – svarīgs atbalsta punkts uzņēmējiem

Uzņēmēji atzīst, ka Bauska ir laba vieta, kur veidot savu biznesu. To veicina gan ģeogrāfiskais novietojums, gan arī veiksmīga sadarbība ar pašvaldību. To uzsver arī SIA “KIK Asset Management” valdes loceklis Kaspars Kazāks: “Par pašvaldību varu teikt tikai tos labākos vārdus. Ir jautājumi, kuros Bauskas novads iet pa priekšu citiem ar saviem pieņemtajiem pozitīviem lēmumiem, kas vērsti uz nākotni.”

Arī SIA “Kvēle” dibinātājs un valdes loceklis Ģirts Karpovičs atzīst, ka pašvaldība biznesam ir labvēlīga, lai gan tai līdz ar lielā novada izveidi darbi “smeļas mutē”. Tomēr, kā atzīst uzņēmējs, neraugoties uz to, iespēju robežās vietvara uzņēmējiem sniedz atbalstu un, ja kas nepieciešams, palīdzību neatsaka. “Savukārt mēs izpalīdzam viņiem. Sadarbība ir.”

ezgif-5-fa187d8747.jpg

Vai eksistē Bauskas uzņēmēja gēns?

Kaspars Kazāks uzskata, ka šis apgalvojums nav bez pamata. “Es savu “biznesa gēnu” sajutu 16–17 gadu vecumā, bet savu pirmo SIA nodibināju jau 20 gadu vecumā, tā sākot savas uzņēmēja gaitas. Šobrīd aktīvi strādāju un veicu sagatavošanās darbus jaunas biznesa idejas realizēšanai Bauskā, ieguldot/investējot projektā vairāk nekā 6,5 miljonus eiro. Tas saistīts ar dzīvojamā fonda palielināšanu Bauskā, lai nodrošinātu kvalitatīvu dzīves telpu jaunajiem speciālistiem, tajā skaitā tiem, kuri strādās topošajā Bauskas Industriālajā un loģistikas parkā.”

Strādāt savam novadam

Kaspars Kazāks uzskata, ka ir svarīgi strādāt sava novada labā. “Esmu dzimis Bauskā, pavadījis šeit bērnību, ieguvis sākotnējo izglītību, līdz ar to mans skats vienmēr pirmām kārtām bijis vērsts uz Bauskas pusi – ar savām biznesa idejām un projektiem.”

Arī Ģirts Karpovičs piekrīt, ka piederība savam novadam ir svarīga. “Bauskā ir biznesam piemērota vide. “Kvēles” darbības lauks ir visa Latvija – uzņēmums nodarbojas ar elektromontāžu un citiem darbiem, kas saistīti ar elektrību, sākot no kabeļa un beidzot ar transformatoriem un saules parkiem. Visu, kas saistīts ar elektrību, būvējam un apkalpojam. Bet mūsu bāzes vieta ir Bauska – tāpēc, ka te es dzīvoju. Ļoti vienkārši!”

BILP – projekts ar augstu potenciālu

Uzņēmēji uzskata, ka viens no nākotnes stūrakmeņiem novada attīstībā būs Bauskas Industriālais un loģistikas parks (BILP). Jau tagad parka teritorijā notiek būvdarbi Eiropas standartu zelta līmeņa autostāvvietai un atpūtas kompleksam tālbraucējiem. Parka teritorijā izbūvēta visa nepieciešamā infrastruktūra un pievedceļi, iespējams arī gāzes pieslēgums. BILP teritorijā iecerētas gan loģistikas noliktavas, gan ražotnes, kas nākotnē nodrošinās darba vietas Bauskas un reģiona iedzīvotājiem. Kaspars Kazāks par šo projektu izsakās optimistiski: “Pirmais biznesa projekts tur jau top, un tā ir laba zīme citiem pretendentiem. Ņemot vērā labo atrašanās vietu, tas dos grūdienu attīstīt savu uzņēmējdarbību tieši tur.”

Ģirts Karpovičs saredz, ka BILP potenciāls varētu būt rūpniecības attīstība. “Kāpēc loģistikas, nevis rūpniecības? Ja ir atrisinātas problēmas ar elektrotīkliem un būs nodrošināts dzīvojamais fonds, investori noteikti nāks iekšā. Es BILP vēlos redzēt rūpniecību, ne tikai noliktavas.”

BauskaPNG-300x60.png
Bauskas novads
Auglīga vide biznesa izaugsmei

Adrese: Uzvaras iela 1, Bauska, Bauskas nov., LV - 3901
Tālr: 28025249, 28343312
uznemejdarbiba@bauskasnovads.lv

Lídzfinansé ES

Šī mājaslapa ir radīta un uzturēta ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu Pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta LVIII-068 SMEPRO 2 ietvaros. Par tās saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

© Copyright 2024 BILP. Visas tiesības aizsargātas. BAUSKAS NOVADS
Bauska BILP